top of page

Я йду купувати компютер

Arrow Down
Магазин ПК.jpg

Для чого мені потрібний комп'ютер?

Перш ніж бігти та купувати перший комп'ютер, який ви побачите на власні очі, для початку потрібно подумати над тим, для чого він вам потрібний.

SERVICES

Види Комп'ютерів

Умовно комп'ютери можна розділити на три категорії: офісний, домашній та ігровий. Логічно що характеристики у них будуть мінімальні у офісного, середні для домашнього і високі для ігрового. Ну і ціна на все це теж відповідно чим більше можливостей, тим вище. На мою думку вибір нового комп'ютера залежить від його характеристики. Можна купити ігровий комп'ютер, але це невигідно, так як він підходить тільки для ігор. На мою думку найкращий комп'ютер це домашній, так як він може виконувати багато функцій одночасно, а це саме те що потрібно для роботи учневі 9-го класу!

Домашній комп'ютер
Square Stage

Домашній комп'ютер

Побутовий (домашній) комп'ютер — комп'ютер, що використовується в домашніх умовах. Термін побутовий комп'ютер застосовувався до порівняно дешевих мікрокомп'ютерів, які з'явилися на ринку в 1977 році і отримали широке поширення в 80-ті роки XX ст.

Побутові комп'ютери стали доступними для широкого використання з початком масового виробництва мікропроцесорів, а також мікросхем великого ступеня інтеграції, що привело до значного зменшення розмірів комп'ютерів та їх сильного здешевлення - це дозволило використовувати комп'ютери в домашніх умовах.  У зв'язку з ростом числа IBM PC-сумісних ПК, термін «побутовий (домашній) комп'ютер» був витіснений терміном «персональний комп'ютер» (ПК).

Домашній ПК.jpg
Як вибрати домашній комп'ютер?

Це питання вже цікавіше. Мій домашній комп'ютер передбачає: робота з документами, робота з зображеннями, ігри, вихід в інтернет, ну і ще щось... Для такого комп'ютера вже потрібно щось більше як за характеристиками, так і з додаткової техніки. Отже, давайте ж скоріше почнемо.

Хлопчик задумався.jpg

Системний блок - найважливіша частина питання, тут я наведу необхідний середній набір, але Ви завжди повинні пам'ятати що в випадку чого можете його модернізувати.

Приблизні середні характеристики системного блоку для домашнього користування:

Материнська плата підійде недорога, головне щоб сокет на ній був саме під той процесор, який Ви збираєтеся встановлювати, слоти під оперативну пам'ять повинні мати стандарт DDR3, ну і відеокарта — або окрема дискретна), або материнська плата має підтримувати розширення відеокарти — то є додатковий слот під відеокарту, крім вбудованої відеокарти.

Кращими на погляд більшості користувачів є материнські плати фірми Asus. Фірма дуже популярна, її продукція якісна і дешева одночасно. Для складання комп'ютера на базі процесорів Intel цілком підійдуть такі моделі як:

ASUS P8H61 iH61 DDR3 ATX (приблизно 2000 грн.)

ASUS P8P67 iP67 DDR3 ATX (приблизно 6000 грн.)

ASUS P8P67-M PRO P67 DDR3 mATX (приблизно 3000 грн.)

Їх ціни трохи різняться, але їх якість не викликає сумнівів мільйонів користувачів.

 

Процесор. Тут справа простіша, залишається тільки вибрати Intel або AMD. Звичайно, справа смаку, але для домашнього комп'ютера більше підходять процесори Intel. Вони чудово справляється з багатозадачністю. Ціни на них дуже відрізняються, але для домашнього комп'ютера цілком підійдуть такі моделі (сокет LGA1155), як:

INTEL Pentium G850 2.9 GHz VGA 5GTs 3MB 65W (приблизно 2500 грн.)

INTEL i3-2100 3.1 GHz VGA 5GTs 3MB 65W Box (приблизно 3500 грн.)

INTEL Core i5-2320 BOX 3.0–3.3 GHz 5GTs 6MB 95W (приблизно 5700 грн)

Всі вони високопродуктивні і дозволяють нормально працювати з важкими додатками і грати в потужні ігри.

 

Відеокарта. Явних лідерів тут кілька: Asus, HIS, PALIT. Найкращі в цьому ціновому сегменті — це:

PCI-E HIS Radeon HD 6850 Fan 1GB GDDR5 DVI HDMI (приблизно 5300 грн.)

PCI-E HIS Radeon HD6670 1GB GDDR5 DVI HDMI (приблизно 2500 грн.)

PCI-E ASUS HD7750/1GD5 1G GDDR5 (128-bit) HDMI DVI DP (приблизно 3000 грн.)

PCI-E PALIT GF GTX 550Ti 1GB GDDR5 DVI HDMI (приблизно 3500 грн.)

Форуми просто забиті захопленими відгуками користувачів цих пристроїв.

 

Оперативна пам'ять потрібна стандарту DDR3. Краще всього відразу ж брати дві планки по 4Гб, такі як

DDR3 4GB TRANSCEND PC3-12800 JetRam 1600MHz (приблизно 1000 грн.)

або дві, три або навіть чотири планки 2Гб :

DDR3 2GB OCZ PC3-10666 (OCZ3G1333LV2G) 9-9-9-20 Gold Series. (приблизно 800 грн.)

Вся пам'ять працює стабільно і швидко. Але не забувайте про те, що якщо ви встановлюєте 4Гб-8Гб оперативки, то операційна система повинна бути 64-бітної — 32-бітні версії більше 3Гб не бачать.

 

Жорсткий диск — сховище всієї інформації вибирайте на свій смак. Останнім часом актуальні диски з об'ємом 1000 Гб або 1 ТБ, які відносно недорогі і дають змогу зберігати багато інформації. Найкращі:

3.5" SATA 1.0 TB SAMSUNG SpinPoint F3 (HD103SJ) 7200RPM 32MB (приблизно 2000 грн.)

3.5" SATA 1.0 TB SEAGATE Barracuda Green (ST1000DL002) 5900RPM 32MB (приблизно 2500 грн.)

всі інші нічим не відрізняються.

 

Оптичний привід - тут вже Вам вирішувати потрібен він чи ні. Вибрати можна будь-який, але я б рекомендував Samsung або Pioneer . Ціна на них приблизно 1000 грн..

 

Звукова карта - в принципі підійде досить проста і надійна, наприклад ASUS Xonar DSX за 2000 грн..

 

Карт-рідер - замість FDD (флоппі дисковода для читання дискеток) встромляєте цю штуку відразу і забуваєте про неможливість роботи з картами пам'яті. Ціна приблизно 1000 грн.

 

Монітор - рекомендую отак дюймів на 20 мінімум. З фірм порекомендував б BENQ. Ціна питання - приблизно 4000 грн..

 

Клавіатура та миша - тут вже як Вам самим захочеться, з додатковими клавішами або без, який дизайн, яка фірма, бездротові... в загальному в середньому можна витратити десь 800 грн.

 

Веб камера - будь-яка, хоч з вбудованим мікрофоном та підсвіткою, хоч сама проста, головне дозвіл не менше 1,3 МПх . Приблизно за 400 грн. Це якщо брати з мікрофоном, підсвічуванням, кріплення на монітор. Є і за 300 грн. варіанти, є і за 800.

 

Навушники - буває що потрібні. Основний вибір - чи потрібен Вам разом з ними мікрофон і які там накладки для вух (щоб жорсткими не були). Ціна приблизно 300 грн..

 

Колонки - для дому нормально навіть коли їх просто 2.

 

Висновок: домашній комп'ютер обійдеться Вам мінімум в 15000 грн.

Wave

Ігровий комп'ютер

Вартість

Перш за все, доведеться визначитися з тим, скільки ви готові витратити на покупку недорогого ігрового комп'ютера. На жаль, всі ціни багато в чому залежать від курсу долара, оскільки саме з-за кордону приїжджають всі комплектуючі для ПК. Тому, розраховуючи на одну суму і затягнувши з покупкою, можна через пару місяців виявити, що вже не вистачає 20-30% від загальної вартості системи. Тому важливо постійно відстежувати ціни, щоб розуміти, на що розраховувати.

У 2018 році недорогий ігровий комп'ютер можна зібрати за 400-500 доларів. До цієї суми можна додати ще 50-100 доларів на ігрові девайси: клавіатуру і мишу.

 

Купівля або самостійний збір?

Далі доведеться розібратися з тим, що все-таки краще: збирати комп'ютер самостійно або придбати вже готову систему. Як правило, окремо комплектуючі коштують дешевше, ніж вже зібрані фахівцями.

Також варто зазначити, що найчастіше комп'ютери в магазинах менш збалансовані та оптимізовані, а також мають більш дешеві моделі компонентів. Коли користувач вирішує зібрати недорогий ігровий комп'ютер, він може самостійно добирати потрібні деталі, щоб комп'ютер не лагал і не ламався. Отже, розглянемо деякі компоненти, які на перший погляд здаються застарілими, але в сукупності можуть зібратися в продуктивну систему.

 

Процесор

Якщо ви для себе вирішили, що не хочете розбиратися з тим, який вибрати ігровий комп'ютер, а збираєтеся самостійно знайти потрібні компоненти, тоді варто почати з процесора. Взагалі, відверто кажучи, купувати чіп старше процесора Intel Core i3 не варто. Але тут є деякі нюанси. До прикладу, в минулому році з'явилася бюджетна лінійка процесорів на новій архітектурі KabyLake, яка поширилася на серію Pentium. Завдяки новим технологіям, модель Pentium G4560 майже наздогнала по продуктивності Core i3-6100. При цьому останній стоїть на 110 доларів дорожче.

Це чіп, який працює на двох ядрах зі швидкістю 3500 МГц. Виготовлений по техпроцессу 14 нм. Енергоспоживання у нього низька навіть у моменти високого навантаження.

Ще однією перевагою стало наявність сокета 1151 який на даний момент вважається найбільш актуальним. Тому з вибором материнської плати проблем не повинно бути.

 

Материнська плата

Далі потрібно буде підібрати системну платформу, яка підтримує сокет 1151. Переплачувати за "материнку" не варто, достатньо лише обрати відповідну для себе по роз'єму і кількістю інтерфейсів. Одним з непоганих варіантів стала плата Gigabyte GA-B250M-D2V. Варто розуміти те, що ця платформа в потенціалі ніяк не вплине на продуктивність. Вона не дозволяє розганяти процесор і має тільки два слоти під ОЗП.

 

Оперативна пам'ять

Згадана материнська плата може підтримувати оперативну пам'ять до 32 Гб. На це потрібно спиратися при виборі модулів. Природно, такого об'єму буде занадто багато. Для простий ігровий системи вистачить 8 Гб.

На перших етапах можна звернути увагу на модуль від AMD на 8 Гб, працює зі швидкістю 24 ГГц. Це самий оптимальний варіант, оскільки в подальшому ви зможете докупити таку планку і збільшити ОЗУ в два рази.

 

Відеокарта

Недорогий ігровий комп'ютер повинен отримати непоганий відеокартою. Звичайно, можна було б звернути увагу на моделі компанії Nvidia, але вони часто дуже дорогі і зовсім не підходять для бюджетної складання. Тому багато хто віддає перевагу моделям Radeon. "Видуха" RX460 в модифікації від Gigabyte стане відмінним варіантом для ігрової системи. Вона працює з 4 Гб пам'яті, а чіпи відеопам'яті GDDR5 функціонують на швидкості 7 ГГц. Ця модель справляється з багатьма сучасними іграми. Звичайно, налаштування «Ультра» вона навряд чи потягне, але гарна якість і оптимізацію забезпечить. Крім того, адаптер можна розганяти, підвищуючи його базову частоту.

 

Жорсткий диск

Тут все ще простіше. Постарайтеся максимально можливо заощадити на об'єм накопичувача. Прикиньте, скільки пам'яті може вам знадобитися. Непогано в такій системі буде виглядати Hitachi CinemaStar з об'ємом до 320 Гб. Хоча накопичувач на 500 Гб коштує не набагато дорожче.

 

Блок живлення

На БЖ бажано не економити, оскільки неякісне обладнання може призвести до краху всієї системи. Єдине, доведеться підрахувати кількість споживаної енергії усіма комплектуючими.

Непогано себе зарекомендувала компанія Aerocool. У неї багато цікавих моделей під будь-яку систему. Можна вибрати блок живлення потужністю 400 Вт. Для всіх згаданих компонентів цього буде достатньо. А запас в потенціалі дозволить з часом поміняти процесор на більш сильний, або додати ще один ЗАЛІЗНИЧНИЙ.

 

Деталі

Всі компоненти повинні поміщатися в системний блок. Непогана модель шасі може варто 30-40 доларів. Головне - подивитися, щоб корпус був потрібного розміру, а також бажано почитати відгуки покупців. Зазвичай по них можна зрозуміти, наскільки зручно і вільно встановлюються компоненти в "системник". Якщо у вас є можливість доплатити, можете звернути увагу на твердотільний накопичувач. Його встановлюють разом з ЖД. SSD об'ємом 128 Гб коштує близько 50 доларів. На нього можна перенести систему, щоб ПК швидше завантажувався.

 

Девайси

Клавіатура і миша для ігрового комп'ютера - невід'ємна частина геймерської системи. Природно, кожен гравець мріє придбати круті девайси. З вибором пристроїв введення доведеться гарненько подумати. Можна розщедритися на дорогі професійні моделі, або ж підібрати бюджетні пристрої.

 

Рейтинги

Якщо розглянути рейтинг ігрових клавіатур 2017 року, то серед бюджетних однозначно перше місце займає A4Tech X7-G300 Black PS/2. Ця чудова модель від відомого виробника обійдеться вам всього в 17 доларів. У ній немає підсвічування, але виділені основні геймерські клавіші. Разом з цією клавіатурою можна за ту ж ціну придбати миша A4Tech X-710BK. Це дуже популярна бюджетна модель, яка подобається багатьом гравцям. Вона проста зовні, але досить функціональною. Має вбудовану пам'ять і програмовані кнопки. На другому місці рейтингу бюджетних клавіатур виявилася модель A4Tech Bloody B318 Black USB. Вона обійдеться вам в два рази дорожче, ніж попередня. Проте натомість ви отримаєте зовні яскраво виражений геймерський девайс, що для багатьох є основоположним при виборі. На третьому місці опинилася модель COUGAR 200K Black USB. Її вартість не перевищує 25 доларів . У клавіатури привабливий дизайн, але зовні вона не схожа на ігрову, тому багатьом любителям яскравих і масивних девайсів може не сподобатися.

 

Дорогі моделі

Огляд ігрових клавіатур не може обійтися без справжніх геймерських гаджетів. Тому однією з кращих вважається клавіатура Logitech G910 Orion Spark Black USB. Обійдеться вона аж у 200 доларів. Зовнішність у неї типова для свого сегменту. Є підсвічування, багато спеціальних клавіш і дії. Разом з цією клавіатурою багато геймери віддають перевагу миші Logitech G502. Коштує вона близько 100 доларів. За ці гроші користувач отримує відмінний сенсор, регульований вага пристрою, програмовані клавіші, мікропроцесор і привабливий дизайн.

EmbeddedImage.jpg
EmbeddedImage (1).jpg
EmbeddedImage (2).jpg
EmbeddedImage (3).jpg
EmbeddedImage (4).jpg
EmbeddedImage (5).jpg
PROJECTS
CONTACT
Square Stage

Офісний комп'ютер

Процесор.
Ми рекомендуємо вибрати Intel Pentium з наймолодших в лінійці. Цей процесор дасть оптимальну продуктивність при невеликому енергоспоживанні і мінімальному нагріві. А значить комп'ютер не буде гучним.

 

Оперативна пам'ять.
Для простих завдань буде досить 4 Gb. Але якщо передбачається одночасна робота з великою кількістю документів і відкриття численних вкладок браузера, то краще зупинитися на 8 Gb. Більший обсяг задіяти в офісному режимі не вийде.

Відеокарта. Оскільки офісний комп'ютер не розрахований на ігри, відеомонтаж та інші ресурсомісткі програми можна обмежитися інтегрованої в рекомендований процесор Intel Pentium графікою. Вона дасть достатній рівень продуктивності для інтерфейсів будь-яких офісних додатків і навіть перегляду HD відео.

 

Жорсткий диск.
Тут потрібно виходити з обсягу збережених даних. У більшості випадків цілком достатньо 500Gb - мінімального обсягу, широко представленого на ринку. Продуктивність жорстокого диска в офісних задачах не важлива.

 

Монітор.

Для більшості завдань буде досить діагоналі 19 "-22". Якщо передбачається робота зі схемами і великими таблицями, можна розглянути діагональ в 24 "і більше. Також варто віддати перевагу монітора з матовим екраном. При роботі з ним очі співробітника будуть втомлюватися значно менше.

 

Мережевий інтерфейс.

Має значення тільки в тому випадку, якщо в офісі розгорнута WiFi мережу. Необхідно вибрати мережеву карту з підтримкою відповідного стандарту мережі. Найбільш поширений на сьогодні стандарт
802.11n. Його підтримує практично будь-який, представлений на ринку WiFi роутер. Для провідної мережі буде достатньо інтерфейсу, інтегрованого в материнську плату.

 

На закінчення відзначимо, що всі рекомендації застосовні як до комп'ютера, так і ноутбука для офісу. Вирішити який саме варіант вибрати допоможе наша стаття: комп'ютер або ноутбук.

Сайт був створений учнем 9-В класу СЗШ№8 м. Хмельницького Романюком Романом

Сайт школи: https://school8.km.ua/

bottom of page